Maçkolik Açılmıyor Sahadan Açılmıyor Neden? 2017

Maçkolik.com ve sahadan.com siteleri, bugün (01.03.2017) yine kapandı. Kapanmanın nedeni ise, Mersin Tarsus 3. Asliye mahkemelerince sitenin engellenmiş olması. Biliyoruz ki Türkiye’de düzenli olarak tüm siteler kontrol ediliyor ve illegal bir işlem görülmesi halinde de yetkili mercilerce engelleniyor. Site de engellemeye kurban giden siteler arasında yer aldı.

NEDEN ENGELLENDİLER?

Sitede aslında iddaa maçları ve oranlarına yer veriliyordu. İddaa sitesi olarak yasal çerçevede yayın yapıldığı sürece herhangi bir sorun olmaz. Fakat sitelerde illegal bahis sitelerinin reklamlarına denk gelinirse; siteler kapanır. İşte maçkolik ve sahadan sitelerinde de bu içeriklerin yer aldığını ve bu yüzden kapatıldığını tahmin ediyoruz.

Siteyi, BTK nın engellediği kesin gibi gözüküyor. Aslında bu şikayetten kaynaklanan bir sorun da diyebiliriz. Maçkolik sitesinde daha önce de buna benzer bir engelleme gündeme gelmişti. Site yönetimi ise, itirazlar ederek ve illegal içerikleri kaldırarak bu engelleri açtırmıştı.

NE ZAMAN AÇILACAK?

Site bir hafta içinde tekrar açılabilir. Açılır çünkü, faydalı bir sistem. Gerek maç sonuçları gerekse de iddaa oranları buralardan takip edilmekte. Türkiye’de en büyük skor sitesi olarak bilinen bu iki skor sitesinin alternatifleri de bulunuyor.

MOBİL UYGULAMA AÇILMIYOR?

Site engellendiği için gerek mobil uygulamaları, gerekse de web sürümü açılmaz. Engelleme işlemleri domain’in tamamına uygulanır ve buna subdomainler de dahildir. Maçkolik sitesinin açılmamasının temel nedenleri, devlet tarafından engellenmiş olmasıdır.