Akhisar Bld.G.Spor Fenerbahçe Tahmin İddaa

Akhisar’ın durumu hiç iyi değil. Sadece savunma yaparak maç kazanmaları zor. Kötü skorların suçunu sadece Tolunay Kafkas’a atmak da yanlış, zira elindeki malzeme kötü. Üstelik şimdi Douglao ile Sami’yi kadro dışı bıraktı, Miguel Lopez cezalı. Peş peşe aldığı galibiyetler sebebiyle morali yükselen Fenerbahçe, futbol bakımından beni hala ikna edemese de rakibin zayıflığı sebebiyle kazanmaya çok yakın. İyi orandan ‘İY 0 / MS 2’ de çok mantıklı. Zira Akhisar, en azından ilk yarıda çok koşarak rakibi bozmaya çalışacak.

Akhisar her geçen hafta ne kadar kötüye gidiyorsa Fenerbahçe de o kadar iyi gidiyor. Kadıköy’de alınan Manchester United galibiyeti Sarı Lacivertlileri iyice kendisine getirdi. Ev sahibi tarafından bakılınca tam bir fırsat maçı ama yeterli güçleri olduğuna inanmıyorum. Yine pozisyonsuz bir maç bekliyorum. Fenerbahçe tek farklı kazanır ama maçtan 3 gol çıkması sürpriz olur.

ManU zaferi Fenerbahçe açısından çok kritikti. Arzulu oyun, takım savunması ve her şeyden önemlisi sahadaki dişe diş mücadele. Sarı-lacivertlilerin öncelikli sorunu bu unsurlardaki istikrarsızlığıydı. United galibiyeti benim için nasıl şaşırtıcı değilse, Manisa’da gösterilecek kötü oyun veya alınacak kötü sonuç da bir o kadar şaşırtıcı olmaz. ‘Bu devamlılığı sağlayabilecekler mi?’ sorusu aklımı kurcalamakta. Lens ve Volkan gibi oyuncular Akhisar duvarını zorlayacaklardır. Ancak ev sahibi ekip rakibinin yorgunluğunu da kullanmak isteyecektir. KG VAR ve 2,5 ÜST tercihlerim arasında.

Tahmin : İlk Yarı Maç Sonucu X/2 4.00